نمره آیلتس موردنیاز مهاجرت

یکی از پرتکرارترین سوالات متقاضیان اخذ پذیرش از دانشگاه‌های دنیا در خصوص نمره آیلتس موردنیاز مهاجرت است. اینکه حداقل نمره آیلتس موردنیاز برای مهاجرت به کشورهای مختلف چند است؟ در ادامه به پاسخ به این سوال مهم می‌پردازیم.
IELTS for migration

یکی از پرتکرارترین سوالات متقاضیان اخذ پذیرش از دانشگاه‌های دنیا در خصوص نمره آیلتس موردنیاز مهاجرت است. اینکه حداقل نمره آیلتس موردنیاز برای مهاجرت به کشورهای مختلف چند است؟ در ادامه به پاسخ به این سوال مهم می‌پردازیم.


  • نمره آزمون آیلتس موردنیاز مهاجرت به کانادا

بمنظور کسب.اقامت کشور کانادا می‌بایست تسلط بر زبان انگلیسی متقاضی ثابت شود. یکی از محبوب‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی موردپذیرش کانادا آزمون آیلتس است. هر ساله بیش از سه میلیون بار در کل دنیا این.آزمون برگزار می‌شود. این آزمون برای انتخاب در سازمان‌های آموزشی، انجمن‌های حرفه‌ای و کارفرمایان سراسر کانادا موردقبول می‌باشد.

در حقیقت نمره آیلتس موردپذیرش همه دانشگاه‌ها و کالج‌ها.در کانادا است. همچنین همه انجمن‌ها و نهادهای حرفه‌ای حداقل‌ترین نمره قابل‌قبول زبان انگلیسی را برای ثبت‌نام و پذیرش در نظر گرفته‌اند. اما اینکه چه نمره‌ی آیلتسی موردنیاز است بستگی به ویزای.شخص و سازمانی موردنظر، خواهد داشت.بهترین راه برای اطلاع از حداقل نمره مورد نیاز، بررسی سایت دانشگاه مورد نظر است. سایت دانشگاه‌ها اطلاعات زیادی را ارائه می‌دهند که از جمله آن ها نمره زبانی مورد نیاز است. لذا می‌توانید در صفحه مربوط به مقطع و رشته خود در صفحه دانشگاه، از بخش requirements ، نمره زبان موردنیاز را چک کنید.

برای گذراندن دوره آیلتس اکادمیک، به کسب حداقل نمره کلی ۶٫۵ نیاز است. که میانگین هر مهارت حداقل باید ۶ باشد. البته حداقل نمره پذیرفته.شده بستگی.به الزامات و حداقل‌های هر موسسه و برنامه شخص دارد.to برای ویزای دانشجویی کانادا به نمره ۵٫۵.در هر.چهار مهارت و به طور کلی میانگین ۶ نیاز است. همچنین برای.دوره‌های تحصیلی ارشد به بالا به حداقل.نمره میانگین ۶٫۵ و در.هر چهار مهارت به نمره حداقل ۶ نیاز است.

اگر فقط در یکی از مهارت‌ها حداقل نمره را کسب.نکنید ممکن است بتوانید پذیرش مشروط (Conditional)  اخذ.کنید.to پذیرش شما مشروط به کسب نمره مورد نظر تا تاریخ مشخصی می‌شود. یا اینکه پس از ورود به کشور مقصد در دوره‌های زبان باید شرکت کنید.

اغلب دانشگاه‌های کانادا برای رشته‌های.مهندسی.نمره کلی ۶٫۵ را درخواست می‌کنند. معدود دانشگاه‌های قوی.مثل دانشگاه مک‌گیل (Mcgill) حداقل نمره ۷ را لازم دارد

IELTS for Canada
  • نمره موردنیاز مهاجرت به نیوزلند

آیلتس آکادمیک، آیلتس جنرال و ایلتس لایف‌اسکیل توسط اداره مهاجرت و ویزای انگلستان.  مورد‌پذیرش است. to متقاضیان می‌توانند باتوجه به الزامات موسسه‌ی مورد نظرشان.در هریک از آزمون‌های آیلتس شرکت و حداقل نمره را کسب کنند.

آزمون آیلتس برای ویزا و مهاجرت به انگلستان توسط.شرکای آیلتس شامل بریتیش کنسیل (British Council) و (IDP -IELTS Australia and Cambridge Assessment English).مدیریت می‌شود.to نتایج و نمرات آیلتس مورد. پذیرش تمام دانشگاه‌ها، موسسات و کالج‌های بریتانیا است. برای کسب ویزای درجه یک.عمومی حداقل نمره ۷ آیلتس در هر یک از چهار مهارت نیاز است. همچنین برای ویزای درجه ۴ سطح تحصیلات تکمیلی و بالاتر حداقل به آیلتس ۵٫۵ نیاز خواهید داشت.

ielts for Newsland
  • نمره موردنیاز مهاجرت به استرالیا

متقاضیان ویزای استرالیا باید توانایی‌ زبان انگلیسی خود را به دپارتمان مهاجرت و حفاظت از مرز.(DIBP) نشان دهند. لذا باتوجه به هدف و سازمان مخاطب نیازمند کسب نمره حداقلی آیلتس می‌باشند. آزمون..آیلتس..مورد پذیرش. .تمامی موسسات و نهادها در کشور استرالیا می‌باشد.

به عبارتی نمره آیلتس بسته به الزامات.ویزا و سازمانی.هدف، دارای سه سطح است.  سطح ۳ با حداقل نمره آیلتس ۶، یا.Competent است. برای سطح بعدی حداقل نمره ۷، سطح 2 یا نیاز است. همچنین Proficient بالاترین سطح زبان آیلتس با نمره ۸، سطح ۱ یا Superior است. در حقیقت نمره شخص بستگی.به هدف و نوع.ویزا خواهد داشت. حداقل‌ نمره آیلتس برای ویزای.دانشجویی در دانشگاه‌های استرالیا ۵٫۵ و برای مهاجرت نمره ۶ و بالاتر، است.

Ielts-for-Australia
  • نمره آیلتس موردنیاز مهاجرت به آمریکا

برای کسب ویزای تحصیلی مهاجرت به آمریکا، نیاز دارید برای.یکی از ویزاهای زیر در سفارت یا کنسولگری آمریکا اقدام کنید:

ویزای دانشجویی F برای کسانی که مایل به تحصیل در کالج یا.دانشگاه معتبر در ایالات متحده هستند مناسب می‌باشد. یا برای کسانی که انگلیسی.را در یک موسسه زبان‌ انگلیسی.فشرده می‌خواهند یاد بگیرند رایج‌ترین دوره است.

to ویزای بورسیه‌ای J به دانشجویانی.که برای برنامه‌های کوتاه‌مدت (تحصیلات دبیرستانی و دانشگاهی) ثبت‌نام می‌کنند، اعطا می‌شود.

ویزای دانشجویی M برای دانشجویانی است که در برنامه‌های آموزشی غیرآکادمیک و غیرحرفه‌ای.در آمریکا ثبت نام می‌کنند.

حداقل نمره آیلتس مورنیاز برای دانشگاه‌های امریکا نمره ۶٫۵ و چهار مهارت بطور مجزا حداقل نمره ۶ است. اکثر دانشگاه‌ها و مدارس ایالات متحده با این نمره به شما پذیرش خواهند داد. اما شاید گروهی از دانشگاه‌ها و موسسات نمرات. بالای ۶ و ۶٫۵ را درنظر داشته باشند. مثلاً دانشگاه‌هایی مثل هاروارد و استنفورد برای دوره MBA حداقل نمره را ۷٫۵ قرارداده‌اند.

IELTS-for-USA

رزرو مشـــاوره حضوری رایگان

به منظور مشاوره و تعیین سطح رایگان بصورت حضوری، اطلاعات خود را ثبت کنید ، ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیریم .

سایر مقالات این بخش

About IELTS
آیلتس
sheidarangraz23 sheidarangraz23

درباره آزمون آیلتس

واژه IELTS برگرفته از عبارت International English Language Testing System می‌باشد. معنای لغوی آن “نظام بین‌المللی ارزشیابی زبان انگلیسی” است. آنچه درباره آیلتس اهمیت دارد این است. که، این آزمون یکی از معتبرترین آزمون‌های سنجش سطح زبان انگلیسی است. در سراسر دنیا آزمون آیلتس همواره برگزار می‌شود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده و از این نظر. در مقابل تافل، که آزمون آمریکایی است، قرار می‌گیرد. آزمون آیلتس توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا. و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود.

Read More »
ielts-and-toefl
آیلتس
sheidarangraz23 sheidarangraz23

تفاوت آیلتس‌ و تافل در چیست؟

تفاوت آیلتس‌ و تافل به لحاظ هدف: در این بخش تفاوت آیلتس‌ و تافل را می‌توانید در بخش‌های متفاوت مشاهده کنید. آزمون آیلتس (International English Language

Read More »
IELTS for migration
آیلتس
sheidarangraz23 sheidarangraz23

نمره آیلتس موردنیاز مهاجرت

یکی از پرتکرارترین سوالات متقاضیان اخذ پذیرش از دانشگاه‌های دنیا در خصوص نمره آیلتس موردنیاز مهاجرت است. اینکه حداقل نمره آیلتس موردنیاز برای مهاجرت به کشورهای مختلف چند است؟ در ادامه به پاسخ به این سوال مهم می‌پردازیم.

Read More »